anasayfa
Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Denizli il merkezine yaklaşık 40 km mesfada konumlanan Karahayıt, Türkiye'nin önde gelen termal su merkezlerindendir. Her mevsim 60 dereceye yakın sıcak suyu ile merkez, pek çok konaklama birimine de ev sahipliği yapmaktadır. Karahayıt'ın yer altı suları şifa doludur. Su içerisindeki mineraller pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bu nedenle her yıl milyonlarca turist Pamukkale ve Karahayıt bölgesini gezi ve sağlık amaçlı ziyaret etmektedir, 

Karahayııt'ın dünyaca ünlü "Kırmızı Su" isimli sıcak suları ortopedik, romatizmal hastalıklar başta olmak üzere, dolaşım sistemi rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, stres, adele spazmları, cilt hastalıkları ve seç tırmak hücrelerinin canlandırılmasında önemli yarar sağlamaktadır. Temizlenmiş hali ile termal sular mide, yemek borusu rahatsızlıkları ve kemik erimesine karşı kalsiyum eksikliğinin giderilmesinde faydalıdır. 

arahayıt termal suları özel toprak yapısı ile birlikte kullanıldığında çamur kürü şeklinde uygulanabilmektedir. Bu hali ile daha yoğun hale gelen şifalı sular, cilde sürülerek kullanılabilir. Daha uzun süre ciltle temas eden sular gözenekleri açma, cildi yumuşatma, selülit ve çatlak tedavisinde yararlı etkileri ile göze çarpmaktadır. Suyun içilmesi durumunda ayrıca böbrek taşı rahatsızlıklarında, bağırsak, safrayolları ve sindirim sisteminde yararlı etkiler ortaya konduğu keşfedilmiştir. 

Karahayıt Denizli termal otelleri günün 24 saati bu şifa kaynağı termal sulara erişme imkanını konforlu odalarda sunar. Bazı tesisler ayrıca doktor ve fizyoterapsitler ile tedavi olabileceğiniz niteliğe de sahiptir. Termal sular ve elde edilen çamur ile yapılan masajlar yıl boyunca bünyenize hapsolan stresi de bir kaç saat içerisinde yok edebilecek yetenektedir. 

Karahayıt termal suları yüksek sıcaklığı nedeniyle kalp hastaları, yaşlılar ve hamileler için sakıncalı olabilir. Bu gibi özel durumlarda merkezlere gelmeden ya da sıcak sulara girmeden önce mutlaka bir doktor knotrölüne girilmesi önerilmektedir. 

Termal otelimiz bu sağlıklı doğal kaynaklara hem kolay ulaşmanızı sağlıyor, hem de dinlenerek yorgunluğunuzu atmanıza fırsat tanıyor. termal otelimiz hakkında bilgi alabileceğiniz listeleme sayfasını ziyaret ederek siz de şifa dolu topraklara bir gezi düzenleyebilirsiniz.

hakkımızda
  • İnternet
  • Uydu Sistemi
  • LCD TV
  • Minibar
  • Split Klima
  • Telefon
  • Saç kurutma makinesi
  • Duş
  • Elektronik emanet kasa